ODKAZY NA ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY, PŘEDNÁŠKY A VIDEA

 

Po pražském maratonu mělo 70 procent běžců zapojených do studie pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) poškozené srdce a zhruba čtvrtina ledviny. Více zde.

Pokud jste se v nedávné době vrátili z Číny nebo JV Asie a objevil se u vás kašel, horečka a/nebo pocit ztíženého dýchání, NECHOĎTE DO ČEKÁRNY BEZ PŘEDCHOZÍ KONZULTACE!!! Spojte se s námi telefonicky nebo emailem. Bude nutné kontaktovat hygienickou stanici a vystavit potvrzení o nařízení karantény. DALŠÍ INFORMACE ZDE.

Na internetových stránkách České televize je k dipozici článek se základnimi informacemi o novém koronaviru. Čtete zde. Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106.

Mikrobiom pomáhá imunitě a ovlivňuje emoce. Střeva jsou další řídicí centrum, plocha tenkého střeva je jako tenisový kurt, mozková kůra je jen větší pizza. Pro spokojený život je důležitější dobré trávení než geniální mozek, říká psychiatr Radkin Honzák. Sledujte zde.

Záznam přednášky nutričních terapeutů o trendech ve výživě, o tom, co je pravda a co mýtus a především o tom, co bychom měli a neměli jíst. Sledujte zde.